Rudens ieskaņā – uz Siguldu!

Rudens ieskaņā 30. septembrī un 1. oktobrī atkal gan Latvijas, gan citu valstu šahistus aicina 6. Siguldas novada atklātais čempionāts ātrajā šahā. Turnīrs ne tikai kļuvis tradicionāls, bet arī iemantojis popularitāti ārvalstu šahistu vidū. Pērn no 137 dalībniekiem mūsu valsti pārstāvēja 87 šahisti, bet pārējie bija ieradušies Latvijas rudens galvaspilsētā no 6 citām valstīm.

Tāpat kā iepriekšējos gados līdztekus ar pamatbalvām pirmo 8 vietu ieguvējiem, tiks aprēķinātas un piešķirtas divas reitingbalvas katru 12 šahistu grupā. Turnīra nolikums paredz arī virkni speciālbalvu. Tas dos iespēju par balvām cīnīties visiem turnīra dalībniekiem.

Šī gada jaunums būs slavenās latviešu šahistes Mildas Laubertes piemiņai veltītais ātrspēles turnīrs, kas notiks uzreiz pēc Siguldas čempionāta noslēgšanās. M.Lauberte vairākus gadu desmitus bija Latvijas vadošā šahiste, un viņas lielākais panākums bija 3. vieta pasaules sieviešu čempionātā Stokholmā 1937. gadā. Pirmie M.Laubertes dzīves gadi pēc piedzimšanas 1918. gada 7. oktobrī ir aizvadīti Ratnieku mājās Siguldas pievārtē. Slavenā šahiste 2009. gada 22. oktobrī apbedīta Laubertu dzimtkapos Siguldā.
Aicinu visus šaha spēles pratējus šī gada 30. septembri un 1. oktobri rezervēt Siguldas apmeklējumam, lai ne tikai izbaudītu šaha spēles prieku, bet arī izrautos no ikdienas un vērotu gleznainās dabas ainavas.

 

Nolikums (LV)
Nolikums (RU)
Nolikums (EN)

 

Uz satikšanos!
Visvaldis Gercāns,
turnīra organizētājs.

No Comments Yet.

Leave a comment

Kaļķu ielā 1 – 417, Rīga, LV1050